Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Őszödözők kíméljenek!

Muszáj felülni a Fidesz legújabb kampányfogásának?             

 

Immáron kezdek abban biztos lenni, hogy kormánytól és ellenzéktől függetlenül valami nem stimmel. Újra beszédtéma, mi volt nyolc évvel ezelőtt, ki szervezte, miért a 2006-os eseményeket. A Fidesz részéről teljesen érthető, amiért bedobták a történetet. Nem tudnak semmit se felmutatni az embereknek, teljesítményük a nullával egyenlő, a rezsiátbaszással nagyon nagyra vannak, és úgy tesznek, mint ha ez valami lenne. Az eset hasonlatos ahhoz, amikor egy utcai rabló elveszi az embertől a fizetését, de hogy lássuk, milyen jófej, a saját pénzéből ad párszáz forintot. Ebből próbálnak meg politikai tőkét kovácsolni. ám mivel ők is tudják, ez igen soványka, kell még valami más is. Őszöd erre tökéletes.
Illetve arra is, hogy újra felmelegítsék a „hazug Gyurcsány” – feelinget. Ezzel egyébként ellenzékben már sikerült nyerniük 2010-ben, akkor nagyot. Értem, győztes csapaton ne változtass, de kérdés, le lehet-e ennyi bőr húzni a történetről, a jelenben mennyire fog működni a négy évvel ezelőtti mechanizmus.


Dermedten figyelem, milyen szinten asszisztál az ellenzék a Fidesz kampányához. Sajtótájékoztatók, médianyilatkozatok, Habony Árpád és Orbán Viktor pedig a háttérben dörzsölik tenyerüket, mert minden a terv szerint alakul. Normális országban ez a kérdés már csak politikai ínyencek között fordul elő, mert annyira régen történt, hogy ennek már semmi relevanciája sincs a jelen eseményeire. Nem értem, ennyire téma szűkében vannak, hogy csak ezzel tudnak támadni? Nem a múlt csatáit kell megvívni. Hatalmas bajnak tartom, amiért ez eddig is napirenden volt és egész egyszerűen a realitásérzék elveszítésének vélem, ha az elkövetkező időkben ezzel bárki – a Fideszt leszámítva – foglalkozna. Foglalkozzanak azzal, mi lesz akkor, ha Orbánékat valami véletlen folytán sikerülne eltakarítani, mert amit maguk mögött fognak hagyni, az egy igazi disznóól lesz. Ez az igazi kihívás, nem az őszödi kazetta rejtelmei. Remélem, ezt nagyon hamar belátják.
Az emberek zömét ez nem érdekli. Lesz attól valakinek több pénze, mert megtudjuk a felvétel útját? Vannak ennél a problémánál sokkal fontosabbak is, ez valahol úgy az első ötvenbe nálam nem fér bele, ha rangsorolni kellene a bajokat.

Hidegen hagy, hogy Katalin, Imre vagy Ferenc mit csinált vagy nem csinált Rózsa-Flores Eduardo lakásán, miközben Szabó Bálint a két éve halott Tito kutyát sétáltatta. Vagy így volt, vagy nem, közös átfedés, hogy egyik opció se húzza fel politikai libidómat.

 

Izgassa azokat Őszöd, akiknek ez a legfontosabb problémájuk. Őket irigyelem.

0 Tovább

Lendületben az országrombolók

A miniszterelnök napirend előtti felszólalása azt sejteti, nem fogunk unatkozni a választások előtti utolsó politikai szezonban.

 

 

Orbán Viktor napirend előtti felszólalása a Parlamentben, a háttérben Kövér László házelnök (Fotó: MTI)

 

Semmi újdonsággal nem tudott előrukkolni a kormányfő ebben a beszédben. Tök uncsi volt, semmi izgi. Ugyanazok a sallangok, hazugságok, stb. Egy dologban bizonyosak lehetünk: Orbán nem ugyanabban az országban él. Névleg persze igen, de amúgy nem. A valóság sajnos sok mindenben nem zavartatja magát. Persze, ebből az összeharácsolt pénzhalomból, talán én is így látnám a dolgokat, de ijesztő, ahogy ez a szánalmas pojáca egyre jobban veszíti el a valóságérzékelését.

Ez az idióta hatalom, annak vezetőjével, ezzel a mini diktátorral az élén, bámulatosan adja elő, milyen szisztémában gondolkodnak ők. Egy jól felépített téveszmerendszerben élnek a fideszes elvtársak, miközben eladják, mindent tudatosan csinálnak. Fenéket. A határozottság csak színjáték, sokszor ők se tudják, mi lesz holnap, mindig csak a mai napot akarják túlélni. A holnap nem izgatja őket. Természetesen semmi sem izgatja őket. Orbánnál meg valami nagyon tudathasadásos állapot lehet, amikor önmagát a nemzettel azonosítja, még mindig. Nem vagy te valaki, csak egy utolsó kis diktátor, akit remélem, megérdemelt helyén fog a történelem kezelni.

 

Így a választások előtt nyilvánvalóvá vált az is: Orbán Viktor kilóra megvette a szavazatokat. Béremelés az egészségügyben és tanároknak (utóbbiaknak nem annyi és nem úgy, de ez hosszabb történet), gyed extra, a rezsicsökkentés nevű kamu, és a legújabb: havi két ingyen készpénzfelvétel a bankautomatából. Az eset hasonlatos ahhoz, amikor a házba betör egy rablóbanda, mindent elvisznek, az ékszerektől, a festményektől, nagy mennyiségű készpénztől kezdve minden értékes dolgot, majd távozás előtt a lakóknak visszaadnak pár ezer forintot, jelezve, mekkora jóarc csávók. Itt is valami hasonló dolog történik. Orbánék az utolsó forintokig kizsigerelték a szegényeket, majd utána visszacsepegtetnek a választások előtt valami abból, amit elvettek. Nem értem, miért van az, hogy az ún. elmúltnyocévben 300 forintért fel lehetett lázítani az országot. Most ennek a százszorosát, ezerszeresét hajtják be rajtunk, de sokan, a Birkamenettel az élen, kitörő örömmel fogadják. Mi ez az őrület??!! Csak azért mert, a Viktor mondja??!! Na ne vicceljünk.

Megjegyzem, ha ennek tizedét egy MSZP - kormány csinálta volna, akkor már össznépi ellenállás lett volna belőle.

Szem előtt tartva a politika egyik mondását, miszerint a választó úgy is csak az utolsó egy évre emlékszik vissza. Orbán ezzel tulajdonképpen bevallja, mennyire hülyének tartja azt a népet, amelyre mindig hivatkozik. Gusztustalan dolog ez.

 

 

Egy remekül megkoreografált színjátéknak, ha úgy tetszik, egy Kész átverés show-nak vagyunk részesei, amelyet eddig a jelek szerint készséggel benyalunk. Ehhez természetesen asszisztál egy béna ellenzék. Sokszor fanyar viszolygással vetült fel bennem az utóbbi hetek MSZP- Együtt 2014 csörtéjét figyelve, vajon el tudják-e dönteni, egymást, vagy a rendszert utálják jobban. A sokszor a sajtó nyilvánossága előtt zajló üzengetést mind a Fidesz túlélését segíti. Az ellenoldal vitája, amelynek minden ütése a nyilvánosság előtt zajlik, a választópolgárnak negatív üzenetet jelent és a bizonytalanok még jobban elbizonytalanodnak. Eközben meg Orbán dörzsöli a tenyerét, és azon morfondírozik, milyen jó választási rendszer íratott saját magára a csinovnyikjaikkal. Azt várnám mindenkitől, aki ezek ellen van, viselkedjen már végre államférfi módjára, és ne a saját egyéni meccseiket vívják még egymással, mert akkor nem csak ők, de a magyarok is mennek a levesbe, ha a fideszes elvtársak jövőre is nyernek. Utóbbi esetben semmi kétség nincs, be tudják fejezni azt a rombolást, amelyet elkezdtek. Semmi kétség nem lehet afelől, ha jövőre ők maradnak, akkor évtizedekre, generációkra visszavágják az ország fejlődését, úgy tönkreteszik az országot ezek a brigantik. Egy a lényeg: a saját haveroknak, üzlettársaknak legyen pénz, a többi meg kit érdekel. Hisz jól tudjuk, mindenki annyit ér, amennyije van.

Visszakanyarodva az ellenzék választási esélyeire, nos, az nem sok reményt ad a bizakodásra. A Fidesz hatalomtechnikusai mesteri receptet főztek ki a Párt boszorkánykonyhájában. A kormányváltásra nincs sok esély, jó eséllyel itt marad ez az idióta brancs a fejünk fölött. Amennyiben ez valóban megtörténik, akkor mindenkinek illene elvonulni egy kicsit, és komolyan elgondolkodni, hol hibázott. A demokráciának ez egy hátulütője: ha a diktatúrát akarók többségbe kerülnek, akkor a demokratáknak ezt tudomásul kell venni, nem lehet mit tenni. Akkor ez egy ilyen ország, akinek nem tetszik, annak el kell mennie. Ebben az esetben nincs más alternatíva, ha nem szeretnénk Orbánia csicskásai lenni.

 

 

Ahhoz, hogy az országból egy normális, európai állam legyen, Orbánt el kell takarítani a hatalomból. Attól tartok azonban, egy esetleges vereség után ránk gyújtja az országot, ugyanis nem bírja elviselni, ha kiszorul a hatalomból. Most ha veszítene, sokkal jobban fájna, mint 2002-ben, mert magasabb lóról esne 2014-ben. De nem fog. Mindent meg kell tenni a győzelemért, de ha nem sikerül, akkor tudjuk, miért nem ment.

 

 

(Mielőtt megkapnám a Békemenetes kommentelőktől, hogy Orbán – fóbiás vagyok, tegyünk valamit helyre. A fóbia indokolatlan viszolygás vagy ösztönös félelem meghatározott tárgyaktól, helyzetektől vagy személyektől, amely(ek) igazolhatatlan voltát a személy is felismeri, de szabadulni nem tud tőle. (by: Wikipedia)
Nos, én ettől a szánalmas kis pojácától egyáltalán nem félek, inkább csak nevetek rajta. Sokan okkal félnek tőle, de én nem vagyok hajlandó megtenni ezt a szívességet neki.
Szóval, ez az „érv” ugrott, lehet valami más fogást találni.)

2 Tovább

Választások 2013-ban?

Elsőre talán meghökkentő, de ha mögé nézünk, akkor szólnak mellette érvek.

 

A rezsicsökkentést 2012 decemberében jelentette be a kormány. Ez csak egy látszat, hiszen sokak számára rengeteg adót és megszorítást jelent az Orbán - kormány. Ide sorolhatjuk az igazságtalan, egykulcsos, 16%-os személyi jövedelemadót, amely a gazdagoknak ad, de a kiskeresetűektől elvesz. Vagy az adójóváírás intézményének eltörlését (szintén a középréteg szívta meg), de a magánnyugdíjpénztári vagyon ellopása is érzékenyen érintette a befizetőket. Szóval, ha egy egyenleget kívánnák vonni, akkor sokkal több pénzt vett el a kormány egy átlagkeresetű embertől, mint amennyit a rezsicsökkentéssel visszaad. Arról nem is beszélve, hogy ezt visszafizetjük más formában. Ebből adódóan ez egy kampányfogás, ami egyben alkalmas arra, hogy a kormánypártnak több hívet szerezzen. Különösen feltűnő, hogy lassan már fél éve sulykolják és napirenden tartják a témát. Még a szolgáltatókat is kampányeszközként használják. És persze totál hülyének nézik az embereket, mert ráírják nagy betűkkel, hogy "10 százalékkal csökkentettük a rezsidet!!" Mint ha az emberek nem jöttek volna rá maguktól.
Ám sikerült a csalás. A rezsicsökkenés folyamatos propagálása is jelzi, nem igazi a dolog, ezért meg kell győzni az embereket arról, hogy valós. Azonban ez csak egy átverés. Világos, hogy a kormány a népre, mint szavazat tekint, nem, pedig mint emberre.

 

A Portik - Laborc ügy is valami hasonló dolog. Egyrészt el akarták terelni a figyelmet a trafikbotrány okozta sokkról, másrészt remek alkalom az ellenzék lejáratására. Lehet sajtótájékoztatókon harsogni, hogy a baloldal az alvilággal is összefogott. Megjegyzem, nagyon nagy bajban vagyunk, ha a Fidesz hitelt ad egy topbűnöző minden egyes szavára. Már pedig itt ez történik. Ez is azt szolgálja, hogy elijesszék az embereket az ellenzéktől.

És itt van ez a plakátkampány, amelyet tájékoztatási akciósorozatnak neveztek el. Országszerte hangzatos szlogeneket látunk úton - útfélen óriásplakátokon, a tévében. Szinte ömlenek a "jó hírek", nem tudunk úgy megtenni autóval egy hosszabb - rövidebb távot, hogy ne lássunk egy öntömjénező plakátot. Felmerül az emberben, miért ez az egész pályás letámadás, amikor nincs is kampányidőszak. Csak azért, mert előrehozott választára készülnek!

 

Az ellenzék megosztottsága is a kezükre játszik. Ezen a térfélen képtelenek a megegyezésre, sokszor a sajtóban üzengetnek egymásnak a vezetők. A választók ezt a gyengeség jeleként értékelik, és oda voksolnak, ahol erőt látnak. A kormánypártban pedig ez kétségtelenül ott van. A támogatottságuk pedig még mindig stabil, tehát nem lehetnek kétségeink afelől, újra megválasztanák a jelenlegi kormánypártot. A komolyan vehető pártok közül az MSZP, az Együtt 2014 és a Demokratikus Koalíció nincs abban az állapotban, hogy valós alternatívát nyújtson a jelenlegi kormánynak. Az előrehozott referendum pedig- elvágná a további ellenzéki összefogást.

 

Ezek a tények azt sugallják, hogy a Fidesznél az előrehozott választás benne van a pakliban. Nem határozták még el, de fenntartják a lehetőségét neki, ha érdekei úgy kívánják, bármikor kiírhassák a referendumot. Ezért kell neki a plakátkampány és a rezsicsökkentés.


Mik szólnak akkor az előrehozott választások ellen?

Az, hogy kétharmaduk van, így egy évig még garantáltan azt tesznek az országgal, amit akarnak. Ha pedig egy korábbi voksoláson csak szimpla többséget szereznek, akkor már korlátozva vannak. Ám ebben az esetben is segítik őket a rájuk szabott törvények, a 9 évre kinevezett strómanok és így tovább. És így nem kellene összefogni a Jobbikkal. Semmi kétségünk, illúziónk ne legyen, ha Orbán Viktor máshogy nem tud bennmaradni a miniszterelnöki székben, akkor velük is koalícióra fog lépni. Mondhat bárki bármit, a Kedves Vezető a tűzzel is képes játszani, annyira ragaszkodik hatalmához.

 

Szólnak érvek és ellenérvek is amellett, miért érdemes, illetve nem érdemes előrehozott választásokat tartani. Hogy végül mi lesz? Majd elválik a jövőben.

12 Tovább

Mondd, te kit választanál...

Döntés kellene: összefog a demokratikus ellenzék vagy sem? Ebben kéne nagyon gyorsan dűlőre jutni, különben baj lesz…

 

A jelenlegi ellenzék állapota ma siralmas. Ezen úgy fest, Bajnai Gordon és az Együtt 2014 sem tudott érdemben változtatni, hiszen a várt egyesülés helyett még jobban széttagolódott az ellenzéki paletta. Mindenki a saját arcát építi, mindenki a saját izmait mutogatja, mikor a tárgyalóasztalhoz kellene ülniük. Mesterházy Attila, az MSZP elnöke, mint a legerősebb ellenzéki párt vezetője joggal érezheti úgy, hogy neki kellene lennie a miniszterelnök jelöltnek és pártjának jelentős szerepet kell játszania Orbán bukásában. Ez nem vitás. Azonban Bajnai Gordon egy kipróbált válságkezelő, aki már bizonyított, volt miniszterelnök, tehát a kormányzati fronton több rutinja van, mint Mesterházynak. Nem kérdés, kettejük küzdelméből muszáj lesz valakinek engedni, és kompromisszumot kell kötni. Vagy egyiknek, vagy másiknak. Eközben Orbán akarva – akaratlanul megjelölte, kitől fél. És az a valaki Bajnai. Nem Mesterházy – gárdát emleget Kocsis Máté szinte már minden nap Selmeczi Gabriellával karöltve. (Mint ha azon versenyeznének, melyikük tudja ezt a kifejezést többször kimondani. Viccesek az biztos.)

Persze, nem Orbánnak, hanem az demokratikus ellenzéknek kellene eldöntenie, kit akar jelöltjeként. Szépen is néznénk ki, ha ezt is a Kedves Vezető mondaná meg…

                                                                                                                  

Az időközi választások a napnál is világosabban mutatják: összefogás nélkül nem megy. (Lehet itt hivatkozni mindenféle kifogást keresni, hogy hát ezek hagyományosan „jobbos” körzetek…stb. A lényeg kendőzetlenül villan elénk. Nem megy.) A Fidesz úgy alakította át a választási rendszert, annyit simliskedtek és trükköztek vele, hogy ha csak egy kis rés is van pajzson, akkor megette a fene. Egyéni hősködéssel nem mennek semmire az ellenzék pártjai. Nagyon sokan úgy gondolják, ha majd együtt, közösen feláll a színpadra, Bajnai, Mesterházy és Gyurcsány, akkor elmegy tüntetni és rájuk is szavaz. De addig, ameddig külön – külön, szólóban próbálkoznak, addig mindig ez lesz az eredmény.

Megsúgom, így nem is fog sikerülni a kormányváltás. Ha az ellenzék nem ismeri fel történelmi felelősségét, amely most nehezdik rá akkor bajban vagyunk.

Lehet szomorkodni, miért nincsenek annyian egy ellenzéki tüntetésen, mint a Békemeneten. Hát ezért. Nem látnak egységet, mert nincs. Nem egymást kellene hibáztatni, ki miatt és miért nem fog össze, hanem ezeket félretenni és megkérdezni: túl tudjuk-e magunkat tenni minden sérelmen és érdeken és alá tudjuk-e rendelni az Orbán – rendszer megbuktatásának igénye alá? Ha nem sikerül, akkor ki kéne állni a választók elé és ezt elmondani. Ha így van, akkor ne játsszuk ezt hazug színjátékot, mert akkor becsapják a választókat.

Lehet itt matekozni, meg mondhatnak értemiségiek okos dolgokat, ha a magyar emberek továbbra is a Fideszt szeretnék 2014-től kormányon látni, akkor nincs mese, meg kell előttük hajolni. Ez a demokrácia lényege. (Éppen ezért támad az az érzésem, hogy nem lesz itt kormányváltás jövőre. Még nem ittuk ki eléggé a keserűség poharát. Rájuk kell dőlniük ennek az egésznek, amit csinálnak.)

 

Az nem megy, hogy a demokratikus ellenzék szereplői a nyílt színen egymással küzdenek, mert akkor a választó azt szűri le: nincs egység (jogos a megállapítás) és hogyan tudnák kormányozni jól az országot, ha már ellenzékben ennyire nincsenek egy állásponton? És elmegy az időközi választásokon, szavaz a Fideszre, amely számára úgy tűnik, egységesen csinál valamit. (Közben pedig mindig csak a holnapot akarja túlélni a kormány és bámulatosan eladja nekünk azt, hogy ők milyen konzekvensen végzik a dolgokat. Kétségtelen, remek színjátékot látunk.) A rezsicsökkentéssel sikeresen kiszúrták „azemberek” szemét. De kérdem, ha egy rabló az utcán elveszi tőlünk 20 ezer forintunkat, de megsajnál és visszaad 2 ezret, akkor most jófej? A rezsicsökkentés egy ördögi dolog: egy következő kormánynak muszáj lesz emelnie a díjakat, mert ez nem tartható fent. És akkor ennek a gondját is az utódaik nyakába zúdítják...

Jelen sorait a szerző nem a bántás céljából írta. Nem akart senkibe se belerúgni. Csupán a jóindulat vezérelt, mikor ezeket a gondolatokat megírtam. Ha már csak egy pici változás lesz e bejegyzés miatt, már megérte. De ha csak egyvalaki átgondolja mindezt, akkor is örülni fogok. Remélem, egy sor se igaz, amit írok, csak hát ezt érzem. Remélem, tévedek. 

0 Tovább

Vízválasztó

Nem akarok nagy szavakat használni, de tény, hogy február 18.-a egy határkő lesz a modern Magyarország történetében.


A tét nem kicsi: szólhat-e az egyetlen ellenzéki adó, a Klubrádió. Újabb  bírósági tárgyalás következik, melynek lényege a következő: (Polyák Gábort idézem) "a hétfői ítélet tétje most már az, hogy elhallgat-e a Klubrádió. Ha a bíróság jóváhagyja a Médiatanács döntését, akkor a médiatörvény szerint nincs lehetőség az ideiglenes jogosultság meghosszabbítására. Vagyis az újabb ideiglenes jogosultság feltétele az lenne, hogy a jelenlegi ideiglenes jogosultság lejárta előtt a Médiatanács ugyanerre a frekvenciára újra kiírja a pályázatot. Erről nyáron a jogalkotó egy médiatörvény-módosítással gondoskodott, így most a Médiatanács jóindulatán múlik, arra meg nem alapoznám egy rádió jövőjét sem."

Vajon talpon marad a Klubrádió? Ezt sajnos csak egy ember tudja Magyarországon, vagy talán még ő sem. Nem tudni, milyen hangulatban ébred fel reggel. Ám a történet itt már régen nem nézetekről, hanem magáról a demokráciáról szól. Mekkora lázadást csapott volna a Fidesz, ha a Lánchíd Rádióval fele ennyit csináltak volna??!! Vagy a Hír TV-vel??!! Nekem ne egy féldiktatórikus (vagy talán már egészen az) rendszer médiahivatala mondja meg, mit hallgassak. A fogyasztó úgy is szavaz, ha igény van valamire, akkor az lesz, amire meg nem, az megy a süllyesztőbe. Nem kell ahhoz egy Médiatanács, hogy egy médium eltűnjön: ha nem hallgatják, nem nézik, és nem olvassák, akkor meg fog szűnni. De a választás szabadságát engedjük már át nekik, a nézőknek és a hallgatóknak.

Ha bármilyen szinezetű kormány ilyen undorítóan viselkedne az ellenzékének nyilvánosságával, az ugyanúgy elítélendő lenne. A normális demokráciákhoz ugyanúgy hozzátartozik a Lánchíd Rádió, a Hír TV és még sorolhatnám. Ha velük packázna bármelyik kormány, csak azért, mert ott megkritizálják, az is tűrhetetlen lenne. Szükség van rájuk is, ha azt akarjuk, hogy egy normális világ legyen Magyarországon. Mert annak is engedni kell, hogy elmondja a véleményét, aki nem ért velünk egyet. Ennek kölcsönösen így kellene működni. Hagyni kellene a másikat is élni, nem kiközösíteni, eltűntetni a nemzetből (meg mindenhonnan), csak azért, mert másképp látja a világot.

A Klubrádió vesszőfutása hétfőn eldől. Vagy véget ér, vagy egy új fordulat következik. Ha a Fidesznek annyira fontos a médiaszabadság, mint ahogy néhanapján lehet hallani tőlük, akkor hagyják élni.
Nagy felháborodás akkor sem lesz természetesen, ha megszűnik. Közel 3 millió ember magánnyugdíját lehetett minden következmény és érdemi felháborodás nélkül ellopni. Volt egyszer egy pár száz fős tüntetés, de érdemi változások nem történtek. Itt már arról szól a történet, hogy Orbán Viktor akar-e még a látszatra adni. Kiszámíthatatlan, mi lesz a hétfői ítélet. A jog, az erkölcs a Klubrádió mellett áll. Azonban velük szemben egy olyan hatalom, amellyel szemben nehéz felvenni a kesztyűt.

1 Tovább
«
12

Cucu blogja

blogavatar

Vélemények szubjektíven, kritikusan.

Utolsó kommentek