Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Vízválasztó

Nem akarok nagy szavakat használni, de tény, hogy február 18.-a egy határkő lesz a modern Magyarország történetében.


A tét nem kicsi: szólhat-e az egyetlen ellenzéki adó, a Klubrádió. Újabb  bírósági tárgyalás következik, melynek lényege a következő: (Polyák Gábort idézem) "a hétfői ítélet tétje most már az, hogy elhallgat-e a Klubrádió. Ha a bíróság jóváhagyja a Médiatanács döntését, akkor a médiatörvény szerint nincs lehetőség az ideiglenes jogosultság meghosszabbítására. Vagyis az újabb ideiglenes jogosultság feltétele az lenne, hogy a jelenlegi ideiglenes jogosultság lejárta előtt a Médiatanács ugyanerre a frekvenciára újra kiírja a pályázatot. Erről nyáron a jogalkotó egy médiatörvény-módosítással gondoskodott, így most a Médiatanács jóindulatán múlik, arra meg nem alapoznám egy rádió jövőjét sem."

Vajon talpon marad a Klubrádió? Ezt sajnos csak egy ember tudja Magyarországon, vagy talán még ő sem. Nem tudni, milyen hangulatban ébred fel reggel. Ám a történet itt már régen nem nézetekről, hanem magáról a demokráciáról szól. Mekkora lázadást csapott volna a Fidesz, ha a Lánchíd Rádióval fele ennyit csináltak volna??!! Vagy a Hír TV-vel??!! Nekem ne egy féldiktatórikus (vagy talán már egészen az) rendszer médiahivatala mondja meg, mit hallgassak. A fogyasztó úgy is szavaz, ha igény van valamire, akkor az lesz, amire meg nem, az megy a süllyesztőbe. Nem kell ahhoz egy Médiatanács, hogy egy médium eltűnjön: ha nem hallgatják, nem nézik, és nem olvassák, akkor meg fog szűnni. De a választás szabadságát engedjük már át nekik, a nézőknek és a hallgatóknak.

Ha bármilyen szinezetű kormány ilyen undorítóan viselkedne az ellenzékének nyilvánosságával, az ugyanúgy elítélendő lenne. A normális demokráciákhoz ugyanúgy hozzátartozik a Lánchíd Rádió, a Hír TV és még sorolhatnám. Ha velük packázna bármelyik kormány, csak azért, mert ott megkritizálják, az is tűrhetetlen lenne. Szükség van rájuk is, ha azt akarjuk, hogy egy normális világ legyen Magyarországon. Mert annak is engedni kell, hogy elmondja a véleményét, aki nem ért velünk egyet. Ennek kölcsönösen így kellene működni. Hagyni kellene a másikat is élni, nem kiközösíteni, eltűntetni a nemzetből (meg mindenhonnan), csak azért, mert másképp látja a világot.

A Klubrádió vesszőfutása hétfőn eldől. Vagy véget ér, vagy egy új fordulat következik. Ha a Fidesznek annyira fontos a médiaszabadság, mint ahogy néhanapján lehet hallani tőlük, akkor hagyják élni.
Nagy felháborodás akkor sem lesz természetesen, ha megszűnik. Közel 3 millió ember magánnyugdíját lehetett minden következmény és érdemi felháborodás nélkül ellopni. Volt egyszer egy pár száz fős tüntetés, de érdemi változások nem történtek. Itt már arról szól a történet, hogy Orbán Viktor akar-e még a látszatra adni. Kiszámíthatatlan, mi lesz a hétfői ítélet. A jog, az erkölcs a Klubrádió mellett áll. Azonban velük szemben egy olyan hatalom, amellyel szemben nehéz felvenni a kesztyűt.

1 Tovább

A második esély

Végletekig széttagolt ország a miénk. Nincsen igazán jó választás, kompromisszumot kell mindig kötni.

Tudom, olyan leszek, mint egy választási szöveg, de akkor is, ez a helyzet. Tudjuk mit épített ki a Fidesz, mit tettek az utóbbi pár évben. Nem ismétlem önmagamat, erről szól tulajdonképpen a blogom. Vannak a szocialisták, amely súlyos csapást kapott a választóktól. Jogosan. Nyolc év kormányzásába beleférnek hibák. Jelen sorok szerzője úgy véli, az MSZP megérdemelt pofont kapott a választóktól 2010-ben. Nincs mit szépítgetni, rászolgáltak. Úgy tűnt, mint ha dirket akarnák elveszíteni a három évvel ezelőtti referendumot. Ezt sugallja, hogy képesek voltak néhény hónappal a választások előtt felemelni a benzin jövedéki adóját. Szerintem itt ment el sok embernek a kedve, hogy az akkortájt még ismeretlen, még szakállas Mesterházy Attila vezette alakulathoz húzzák az ikszet. (Ma már el is felejtettük, hogyan is nézett ki akkortájt. Talán nem is baj. -A szerk.) A politikai realitásérzék totális elvesztéséről tanuskodott, hogy a két választási forduló előtt lebonyolították a 7 nap a demokráciáért programsorozatot. Hát csókolom!!! Miért nem a választások előtt tetszettek gondolkodni ezen? Vagy akkor nem volt olyan fontos a téma?! Nem csoda hát, hogy jelen sorok írójának - mint a magyar nép többségének - elege lett az MSZP-ből. Az emberek változást akartak, és ezt sajnos a Fideszben találták meg. Amely úgy nyert választási kampányt, hogy nem ígért semmit. Ezt kizárólag az ő nyakukba szokás varrni, de ezen a felelősségen a szocialistákkal együtt osztoznak. Ugyanis a ő kormányzásuk vezetett oda, hogy ez megtörténhetett. Eltelt már lassan három év a Fülkeforradalom óta. Azóta az ellenzék is keresztülment és még keresztül is fog menni egy tisztulási folyamaton és sok balhén. Amondó vagyok, adjuk meg nekik újra az esélyt. Orbánnak is megadtuk, aki visszaélt vele. Nagyon remélem, hogy az ellenzék tanult hibáiból. Ezt a gondolatot ők szokták mondani, de jelen sorok írójának egyik alapelve a második esély. Érdemes mindenkinek megadni. Ha nem tudnak élni vele, akkor úgy is el lesznek zavarva a hatalomból. Mint egy normális demokráciában. Kapjanak tőlünk egy újabb lehetőséget, hogy bizonyíthassanak, igenis, tanultak a múlt hibáiból és nem fogják azokat elkövetni. Ha másért nem is, de legalább azért, hogy helyreállíthassák a demokrácia finoman szólva is megtépázott értékrendjét. És azt hiszem, ha ez megtörténik, már megérte.

14 Tovább

Öngólt lőtt a Fidesz

                                                                                                                                                                                                                                       Forrás: Facebook


Ezt a feliratot olvashatta az a pár száz ember, aki a Fidesz székház előtt tüntetett a Bayer-cikk miatt. Furcsa ezt olvasnom, főleg az azeri gyilkos kiadatása kapcsán. Jöhet nekem bárki a kormányból, hogy nemzetközi jog meg minden, de akkor is, ha már választanom kell, akkor pont a Fidesz áll a gyilkosok pártján, aki szabadon eresztett egy kegyetlen, igazi gyilkost. Máig sem tudjuk, miért...

És kíváncsi lennék, vajon merre volt Rogán Antal? Tavaly decemberben olyan szépen beszélt, most amikor pártjának ötös számú tagjának ordenáréságairól van szó, mélyen hallgat, elvtársaival együtt. (Kivéve az az egy szem Navracsics Tibor, aki elhatárolódótt, igen bölcsen. Ezért tisztelet neki.)  Így egészen más megvilágítsába kerül Rogán a tavaly december eleji, antifasiszta tüntetésen elmondott beszéde.

15 Tovább

Az Orbán -párt

Jelen sorok írója úgy döntött valamelyik nap este, hogy megnézi a Hír TV, esti, 21 órás kiadását. Nem jó dolog ugyanis kizárólag egyfelől tájékozódni, látni kell, hogy ott is mi megy. Mennek a bejátszások és egyszer csak az a riport következik, ahol a demokratikus ellenzék tárgyalásairól szól. Itt a hírolvasó felsorolja a résztvevőket...MSZP, Gyurcsány - párt....na itt álljunk meg egy szóra! Sosem volt a szívem csücske a DK és annak vezetője, a volt miniszterelnök, de miért nem lehet kimondani párt nevét? Nem úgy hívják őket ugyanis. Azt sugallja számomra, hogy azt egyszemélyben Gyurcsány Ferenc irányítja. (A bejátszásban amúgy még egyszer használták a fenti kifejezést - A szerk.) Ennyi erővel akkor nevezhetnénk a Fideszt Orbán - pártnak, hiszen úgy is ő dönt minden kérdésben, tehát teljes joggal hívhatnánk így. De nem tesszük és kimondjuk a nevét. Vajon miért nem lehet a dolgokat nevén nevezni? Milyen hátsó szándéka volt ezzel a húzással a Hír TV szerkesztőinek?


Egyre gázabb, amit mostanában a közmédia művel. Sok botrány volt már az MTVA-ban. Az egész igazából Lomniczi Zoltán kitakarásával kezdődött és azóta sikerül mindig eggyel mélyebbre süllyedni nívótlanságban. Tudjuk, mit művelnek a köztévé előtt demonstrálókkal. (Erről már több bejegyzésem is szól, nem részletezem - A szerk.) Az sem elég, hogy a híradóból gyakorlatilag semmit sem tudunk meg. A rádió túlbuzgó szerkesztői kicenzúrázták Eszterházy Péter színházajánlójából a még Alföldi Róbert vezette Nemzeti Színházról szóló részét és már Dés László sem szívesen látott vendég a Magyar Rádió székházában. A sajtóosztály meg túl sokat magyarázkodik. Sok az elnézéskérés. Ez már feltűnő. És persze pofátlan módon hazudnak is. Nem történt erőszak - Crtl C+Crtl V. Ez mindig beválik, hogy ha a tévészékház előtt tüntetőket megint megtámadja a béke Nobel - díjas biztonsági őr brigád. Miért nem kérdezik meg mondjuk Gilicze Mártát, akit az egyik ilyen békés fellépés során össze-vissza rugdosta pár vagyonőr briganti és súlyos sérüléseket szenvedett? Minden ilyen hír, ami a közmédia háza tájáról érkezik, mind azt sugallja, hogy egy velejéig romlott, a szervilizmus mocsarából már ki sem látszó fideszes propagandagépezettel állunk szembe, amely a mi adóforintjainkból van fenntartva.


Felvetődött mostanában egy esetleges előrehozott választás. Kétségtelen, hogy a Fidesz látványos, ám olcsón eladható ígéretekkel már most belefogott a kampányba (10%-os rezsiárcsökkenés, 13 havi nyugdíj). Miután az Alkotmánybíróság kihúzta a talajt az előzetes választási regisztráció alól, a Fidesz túl nyugodtan beletörődött a dologba. Egy ilyen dolog után az a minimum, hogy egy Békemenet végigmegy a főváros utcáin, de a dolgok másképp alakultak. Nem ehhez szoktunk hozzá az elmúlt időszakból, hogy a skacok ilyen könnyen feladják azt, amit elterveztek, pláne azt, amihez ennyire körömszakadtig ragaszkodtak. Valami machináció van a háttérben, miről még csak ők tudnak. Felmerült az előrehozott választás is. Ennek van néhány előnye is. Még mindig ők vezetnek, tehát simán tudnának nyerni. Az ellenzék egyelőre nem döntötte még el, kit utál jobban: egymást, vagy a jelenlegi kurzust. Van egy rakat diák, aki már a tandíjhoz Orbánt kötik, ők is szavaznak már jövőre, de idén még nem. jelen sorok írójának véleménye az, hogy nem lesz idén előrehozott választás. Ugyanis már nem lenne meg a kétharmad, csak egy szimpla többség. És akkor le kellene ülni mindenkivel, ha mondjuk költségvetést akarnak írni, stb. Ehhez nem füllik a foga a Pártnak, Viktor Vezér egyszemélyben akar mindenről dönteni. Inkább maradnak még egy évet teljhatalommal és azt csinálnak, amit akarnak. Bár ki tudja. A hatalom megtartásáért mindenre képesek és azt teszik meg, ami a legjobbnak látszik az adott pillanatban.

0 Tovább

Háborús állapotok a közmédia székházánál (+18)

Adott néhány a végsőkig kitartó tüntető, és egy 30-40 fős ketrecharcos biztonsági őr csapat. Veszélyes gyúelegy. Helyszíni tapasztalatokkal kiegészített bejegyzés következik most.


A csontig hatoló hideg, jeges szél és a késő időpont ellenére közel félszáz ember gyűlt össze január ötödikén, fél 12-kor az MTVA óbudai, Kunigunda útjai székházánál. Az ok az volt, hogy 23:50-kor lejárt a demonstráció hivatalos időpontja és a területet megkapja az Alap. Azt hiszem, érdemes egy rövid vargabetűt tenni, ugyanis páratlan, hogyan szerezte meg ezt a területet a fent nevezett cég.
Történt, hogy az MTVA közterülethasználati engedélyt kért és kapott Óbuda-Békásmegyer önkormányzatától ez év végig. Ez a Bojtár utca és Szőlőkert köz közötti szaksza a Kunigunda útjának. Ez közel 19 ezer(!!!!!) négyzetméter, amely - egyes számítások szerint 200-900 millió forintba kerül. Több kérdésem is felmerül.

1: minek kell egy közszolgálati médiumnak ennyi hely?
2: miért lehetett egy nap alatt kiadni nekik a közterülethasználati engedélyt, úgy, hogy sem a demonstrálókat, sem a cégek telephelyeinek tulajdonosaikat nem értesítették?
3: normális az, hogy a közmédia székháza, rácsokkal, konténerekkel, és ultraprimitív biztonsági őrökkel van körülvéve? Ha Londonban a BBC ellen tüntetnének huzamosabb ideig, akkor vajon ők is körbebarikádoznák az épületüket?
4: évi 200-900 millió forint, kizárólag a tüntetők távoltartására?


Ezekre a kérdésekre mindenki saját maga válaszoljon, de ha már kérdések és kételyek...

Idézek az MTVA 2012. november másodikai közleményéből : "a majdnem fél kilométeres
útszakaszon a továbbiakban is folytathatják tevékenységüket (a demonstrálók - A szerk.), továbbá az MTVA szívesen nyújt segítséget az építést és közlekedést akadályozó lakókocsik és standok áthelyezésében"

Nem lehet tudni, mi történhetett másfél hónap alatt, hiszen 2012. december huszadikán azt tudatták közleményükben, hogy "továbbra is keresik azokat a legális lehetőségeket, amelyek segítségével a csoportosulás "minél hamarabb, minél messzebbre kerüljön a székháztól".

Úgy látszik, még sem szeretnék, hogy tüntessenek ellenük.


Na de térjünk vissza a január ötödikéről hatodikára virradó éjszakába, a Kunigunda útjára, ahol közel félszáz ember gyülekezett, mert híre ment, hogy támadás készül. Joggal hihették ezt, hiszen a terület átvándorolt az MTVA tulajdonába. 23:50-kor a tüntetés két végét jelző "POLICE" feliratú szalag lekerült az útról, megnyílt a  forgalom, a rendőrök elmentek. Így tüntetők újfent magukra maradtak a biztonsági őrökkel. Akik - vélhetően azért - mert látták a tömeget - nem támadtak. Azonban felfokozott hangulat uralkodott, mindenki tudta, valami van a levegőben. Ám nem történt semmi. Egyedül csak egy operatőr hívta fel magára a figyelmet, aki pontosan éjfél előtt tíz perccel megjelent, gondosan lefilmezett magának minden tüntetőt, ám végül elment. Volt a kordonok mögött egy kis mozgolódás ugyan, ám valószínűleg letehettek a biztonságiak arról a tervükről, hogy ezen az éjszakán lerohanják a tüntetőket, akik túl sokan voltak. A csata megnyerve, de sovány vigasz. Ugyanis senkinek semmi kételye sem lehet afelől, hogy pár nap múlva - mikor már lanyhul az érdeklődés és ketten - hárman lesznek kint - újra vegzálni fogja őket az a 30-40 fős csapat.

Végezetül szeretném megmutatni, milyen szinten vannak azok a vagyonőrök, akik a tüntetőkkel szemben állnak. Az alábbi videón egy ilyen teremtmény látható, amint éppen a demonstráló hölgynek (hogy beszélhet így egy nővel? Mit képzel magáról ez a briganti? - A szerk.) azt ecseteli, mit kellene csinálni vele. A videót a tüntetők Facebook oldalukra töltötték fel.

FELHÍVOM MINDENKI FIGYELMÉT, HOGY A VIDEÓT CSAK 18 ÉVEN FELÜLIEK TEKINTHETIK MEG!!!!







5 Tovább

Cucu blogja

blogavatar

Vélemények szubjektíven, kritikusan.

Utolsó kommentek