Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Álljon már meg a menet!

Ha nem sikerült eltüntetni jogi úton, akkor próbálkozzunk meg máshogyan. Legalábbis így értékelem a Klubrádióval szembeni médiahatósági vizsgálatot.

Boldog lehet a jobboldali média: van téma a baloldali sajtóval kapcsolatban, lehet miről írni és beszélni, hogy "már megint" mit csináltak. Az ürügy mindenesetre megvan. Mint ismeretes, az NMHH vizsgálatot indított (mily meglepő!) a Klubrádió Megbeszéljük című műsora kapcsán, mert az adásban Schmitt Pál köztársasági elnök likvidálása volt a téma - adta hírül a Magyar Nemzet. Gondolhattam volna, csak is ők csaphatnak le erre a témára. Az egész mindenesetre nagyon, de nagyon átlátszó. A csak fideszes tagokból álló médiahatóság olyan feltételekkel pályáztatta meg a 95.3-as frekvenciát, melynek teljesítése a Klubrádió számára lehetetlen volt. Ki is hirdették a győztes, az Autórádiót, akikről a mai napig semmit nem tudunk, csak annyit, egy időben árulták a megnyert hullámhosszt. Időközben a rádió kálváriája európai szinten nagy visszhangot váltott ki, foglalkozott vele többek között az Unió médiaügyi biztosa is. Miután rájöttek, nem tudják elhallgattatni, ezután megpróbálják más módon kikezdeni. Péládul ilyen módon, hogy árgus szemekkel figyelnek minden elhangzott mondatra és ha találnak valamit, ami kicsikét is kifogásolható, akkor arra azonnal lecsapnak. Ez történt most is. Ha a Fidesznek annyira kényes a szólásszabadság, akkor meg fogja állapítani, nem történt jogsértés.


Mindenesetre vérlázító az, hogy a Pártnak kedves publicisták büntetlenül fröcsöghetnek a legaljasabb és legordasabb módon, mégsem esik bántódásuk. „Nincs új a nap alatt. Sajnos nem sikerült mindet beásni nyakig az orgoványi erdőben…” Ugye emlékszik mindenki erre a mondatra és arra is ki írta? Nem kívánom nevének leírásával sem megtisztelni az illetőt aki ezeket a sorokat írta. Annak idején ennek kapcsán is érkezett bejelentés a médiafelügyelethez, akik kifaroltak a vizsgálat megindítása alól.
A szerző az orgoványi erdővel vélhetően az 1919-es fehérterrorista mészárlásra utalt, amely során több tucat embert öltek meg a kommunista diktatúra bukása után. A bejelentő Kalmár Szilárd tegnap kapta kézhez az NMHH hivatalos válaszát, amelyben Boros Márta főosztályvezető arról számol be: a január elsejével hatályba lépett új médiatörvény értelmében „az úgynevezett médiaalkotmány megsértése, vagy a médiatörvénybeli előírások megszegése miatt hatósági eljárás csak a július elseje után elkövetett törvénysértések miatt indítható". Ezért az NMHH eljárást nem kezdeményezhet. - fogalmaz a Népszabadság online kiadása tavaly február elején.
Nos, hol van ez az ominózus klubrádiós beszélgetés mondjuk ezektől a végletekig aljas és minősíthetetlen mondatoktól? Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, de egy biztos: a hatalom nem mér egyforma mércével. Kedvenceik tovább is azt mondatnak teljes léleknyugalommal, azt amit akarnak, a Médiatanács úgy is ki fogja őket menteni. Mindezt törvényileg alátámasztva, hiszen az új médiatörvény olyan gumiparagrafusok tömegéből áll, melyet úgy értelmeznek, ahogy akarnak. Végezetül álljon itt az ominózus beszélgetés, ez alapján döntsön mindenki, hogyan vélekedik az esetről. A dialógus az Observer szerint készült.

Hallgató: - Nagyszerű. Azt hittem, hogy ötórai hírek után leszek. A nevem le van adva és már nagyon régóta próbáltam bejutni. Bolgár úr mennyire szereti a különféle elméleteket?

Bolgár György: - Hát az elmélete válogatja. Na mondjon egy jót.

Hallgató: - Ha én összeesküvést.

Bolgár György: - Az összeesküvés elméleteket nagyon szeretem, csak nem hiszem el.

Hallgató: - Akkor mondok neveket jó? Vancsik Zoltán.

Bolgár György: - Igen?

Hallgató: - Toller László, Horn Gyula.

Bolgár György: - Igen?

Hallgató: - És nekem az az érzésem.

Bolgár György: - Közlekedési balesetek sora, tragikusak voltak.

Hallgató: - Igen, igen, igen, igen. Tragikusak mindegyikben majdnem meghalt egy MSZP vezető aki nagyon nagy megmondó volt. Volt egy komputer buherálás is annak idején, volt egy másik még a mostani választásokkor. Az elsőt azt a Rogán úr csinálta, a következőt azt a.

Bolgár György: - Hát ő biztos nem csinálta, mert ő nem komputeres szakembere. Mindegy.

Hallgató: - De az ő megbízásából.

Bolgár György: - Mindegy. Szóval voltak igen ilyen komputeres buherálások.

Hallgató: - És nekem van egy elméletem és nekem van egy elméletem, hogy hogy tudják Schmitt Pált megmenteni.

Bolgár György: - Na.

Hallgató: - Ez elmélet. Ha likvidálják.

Bolgár György: - Juj, ne is mondja, ne is mondja tovább. Tehát.

Hallgató: - De az összeesküvéselmélet működhet. Tulajdonképpen ebben a boszorkánykonyhában mindenre képesek, arra is képesek.

Bolgár György: - Nem, nem, ezt nem is vagyok hajlandó tovább gondolkodni. Hát ennyire elvetemült. Nem mondom, hogy a világtörténelemben nem létezett, de.

Hallgató: - Mondjon egy, mondjon egy érvet amivel meg lehet menteni a köztársasági elnök.

Bolgár György: - Nem ér annyit. Nem kell megmenteni. Nem ér annyit az egész. Azt lehet mondani, hogy köszönjük Schmitt úr, viszontlátásra.

Hallgató: - De ez kevés a baloldal.

Bolgár György: - Választanak, nem kevés, választanak maguknak egy olyat, aki öt éven keresztül továbbra is köztársasági elnök lesz.

Hallgató: - De attól még, attól még nem tisztázták.

Bolgár György: - Nem tetszik nekem és nem is hiszem, hogy bármire.

Hallgató: - Simán van benne realitás. Higgye el.

Bolgár György: - Nem.

Hallgató: - A Valcsik Zoltán minden alkalommal felszólalt, nem tetszett az arca, eltették láb alól. A Tollár úr.

Bolgár György: - De ez, hogy eltették láb alól, ez ugye az összeesküvés elmélet szerint.

Hallgató: - Igen, persze.

Bolgár György: - Márpedig az eddig bizonyítható tények azok voltak, hogy valami miatt a figyelme elterelődött és lesodródott az útról az autópályáról és meghalt.

Hallgató: - Mint a Horn Gyula meg a Toller.

Bolgár György: - De hát vannak máshol is. Ott van Jörk Haider ő is meghalt egy autóbalesetben. Ott is van persze összeesküvés elmélet, hogy talán nem is magától halt meg, dehát van ilyen a világon és nemcsak vezető politikusok, hanem nagyon sokan meghalnak az utakon.

0 Tovább

Elutasító szép (?) üzenet

Ismét témamorzsákat szedegettem össze az utóbbi napokból.

Kezdem azzal a témával, mely nagyon csigázta a közvéleményt. Elküldtük Brüsszelbe azt a bizonyos reakciót, amire csak egy hónapot kaptunk, amit bevallok, sokalltam. Hiszen ha egy Alkotmányt meg lehet csinálni ennyi idő alatt, akkor egy ilyen válasz összedobásának nem kellene több időt igénybe vennie pár óránál. Gondolom ezt én, mint laikus. Lényeg azonban nem is ez, hanem a válasz tartalma. Nem változtatunk mi semmit sem. Felmerül a jogos kérdés: meg akarunk egyezni valójában a Valutaalappal? Nem, mivel akkor nem ez lett volna a reakció tartalma. Törökország csinált hasonló dolgot annak idején: ők is másfél évig húzták a tárgyalásokat, nyugtatták a piacokat és a végén kiderült, nincs IMF - paktum. Orbánék bandája sikeresen hülyítheti egy darabig az EU-t, de azért ők sem most jöttek le a felvédőről. Katasztrofális következményei lesznek ennek. Egekbe szökő euró és svájci frank árfolyamok, ennek következtében magasabb infláció és persze a teljes leállás: az államcsőd, mely könnyen háborús állapotokat eredményezhet az országban. Szinte már hallom az átlag Fidesz-hívő szavait, mikor ez ne adj' Isten megtörténik: "De hát a "zelmúltnyolcév" miatt van és a Gyurcsány miatt van, aki kirabolta az országot"! Ehhez úgy érzem, nem kell különösebb kommentár.


Dajcstomi ismét twitterközelbe került. És, ha már hozta a jó sors, újfent nem hazudtolta meg önmagát. Idézem szó szerint magvas, mélyre szántó gondolatát és azt az emelkedett szóhasználatot: melyet a legkifinomultabb szóhasználatú emberek sem tudnak űberelni: 

"Fúúú baszki, milyen őrjítő idegeskedés lehet Brüsszelben. Megjött már, még mindig nem? Akár az első menstruáció." (Deutsch Tamás itt a fenti bekezdésben írt magyar reakció uniós megküldéséről írt - A szerk.)


Gyülekeznek a felhők Tarlós István feje fölött. Nagy reményekkel indult neki, mint főpolgármester, szeretett volna megbecsült ember lenni, de úgy tűnik, végül ő is beleesik abba a szakadékba, melynek szélén a BKV tántorog. Méghozzá a céggel együtt. Kétségetelen, nem volt irigylésre méltó helyzetben, hiszen egészen elképesztő állapotokat örökölt a Demszky - érából. Úgy érzem azonban, Tarlós csak egy bűnbaknak kell. Aki elviszi a közlekedési vállalat esetleges csődje után a balhét. Tud valakire mutogatni Szijjártó, mikor előadja főnöke gondolatait a pulpituson, vagy éppen a köztévé számára ideális közegében. Tarlós csak erre volt jó. Sajnálom, hiszen jobb sorsra érdemes ember ő ezeknél.


Ismét áll a bál a MTVA háza táján. Ami azt illeti, nem vagyok meglepődve. De B. Cs. (megtisztelni sem vagyok hajlandó annyival, hogy nevét leírjam) szánalmas és röhejes magyarázkodása valami elképesztő volt. Nyilvánosságra került ugyanis a január 18.-án, a Közszolgálati Kuratórium ülésén elmondott szavai: „Hogyha lehetnék itt cinikus, mert nem lehetek, akkor azt mondanám, hogy egy kicsit rosszabb volt a helyzet, mert szakmai hibák voltak, és egy politikai rossz döntést könnyebb kijavítani, mint a selejt bosszúját.”
Jól olvasom, a selejt? Van nekem erről egy elképzelésem. A normális és jó szakembereket gondolom kirúgták és meghagyták a politikailag "korrekt" manusokat. Nem baj, ha nem konyítanak semmit sem szakmájukhoz, de párthűek legyenek az a lényeg. Aki meg nem szolgálja ki őket és maradt benne tisztesség, azok pedig félnek, ami jogos a mai időket nézve. (Ez csak egy vízió, egy feltételezés volt.) És biztos, a selejt tüntetett el a január 2.-ai, az Operaház előtt tartott tüntetésről úgy csak cirka, 100 ezer embert. Olyan szinten vérlázító ennek az embernek és az MTVA vezetésének a megnyilvánulásai, valamint az, ami a közszoláglatban zajlik, melynek kifejezésére az én szókincsem úgy érzem, kevés.

0 Tovább

Diktatúra testközelből

Ékes példája a szombati, kormány melletti felvonulásnak, hogy Magyarországon nem demokrácia, hanem valami egészen más van.

Észak Korea feeling támadott meg, mikor a tüntetésről készült képeket nézegettem. “Szeretünk Viktor” és hasonló táblákat láttam. A kommunista rezsimben is van ilyen, csak ott máshogy hívják. Lényegében ugyanaz. Bravó. Kitűnően látszott, mennyi hívő tud kimenni az utcára szeretett vezérüket imádni. A legfelháborítóbb a határon túliak jelenléte. Hogy képzelik azt, hogy idejönnek és istenítik azt népnyúzó kormányt, ami szívat engem? Az ő életükre nincs hatással ez az eszetlen önkény. Egy gyakorlati kérdés. Kíváncsi lennék, ha én odamennék Bukarestbe és egy “Éljen Băsescu” táblát lengetnék az utcán. Elküldenének a fenébe és igazuk lenne. A saját országomban hőzöngjek. Teljes joggal mondanák mindezt. Sőt, a Népszava értesülése szerint még pénzt is fizettek jelenlétükért. A lap beszámol arról, miszerint a Falk Miksa utcában egy házmester hallotta, amint nagyváradi magyarok arról beszélnek, fejenként 3500 forintot és egy meleg ebédet kaptak a részvételért. Ez a módszer nem ismeretlen, hiszen tavaly március 15.-én Orbán a Nemzeti Múzeumnál tartott beszédénél fizetett bértapsolókkal vetette magát körül.
Teljesen nyilvánvaló, a szombati megmozdulás résztvevői mennyire hívők. Ennek ékes példája, az ATV fiatal riportnőjének többszöri inzultálása is. Az egyik beszóló szerint “eladta a lelkét”. Ha gondolkodás annak számít, akkor én is ilyen vagyok. Ők hisznek, én gondolkodok. Ebből is látszik, a Fidesz túllépett a politikai part fogalmán és vallás lett, melynek egy központi szereplője van: Orbán Viktor.
Fontos megjegyeznem, nem kell megijedni ettől a tömegtől. A jobboldal mindig is híres volt a mozgósítási képességéről. Ha még marad a sorozatos szívatások ellenére fél millió hívő, az nem elég ahhoz, hogy komoly tényezőként vegyük a Fideszt az Orbán utáni időkre. És ha azt nézzük, hogy a feltevés szerint csupán minden ötödik emberüket mozgósították.


Elemi igazságérzetem háborog, mikor a köztévé, a január másodikai tüntetéshez és ehhez a kormánypárti eseményhez való hozzáállása eszembe jut. Az utóbbi annyira fontos volt, hogy az Este című műsor különkiadással jelentkezett szombaton és nem mellesleg meghamisították a tüntetők számát, ugyanis nem 400, hanem körülbelül 100 ezren voltak. Az ellenzéki megmozdulásról pedig csupán egy 2 perces tudósításban számoltak be és közben azt a látszatot keltették, valójában nincs is ott senki, pedig ugyanannyian voltak, mint a Békemenet résztvevői. Az ellenzéki médiumok nem hallgatták el, mennyien voltak a felvonulók. A másik oldal orgánumai (és most már nyugodtan idesorolhatjuk a közszolgálati adókat is), pedig elbagatellizálták a létszámot. Fájdalmas mindezekről írni.

Több dolgot nem ártana tudatosítani. Először is: a kormánypárti hívők hatalmas tévedésben vannak akkor, amikor azt mondják, Magyarországot támadják. Ez nem igaz. Nem az országot és annak népét, hanem annak dilettáns kormányát kritizálják. Meglehet, ők saját magukat a hazaként aposztrofálják, de akkor a többi,  nem Fidesz szavazó micsoda?
A második: sok kritika jön a jobboldal felől, miszerint mi csak károgunk a diktatúráról és lám, mennyi ellenzéki lap jelenik meg. Az önkényuralmi rendszerek és a demokrácia között elképesztő átmenetek vannak. Nincs olyan, hogy egyik nap ez, aztán a  másikon pedig az. Van egy-két, kormányt kritizáló orgánum, melyet még nem sikerült elhallgattatni. A Klubrádiót sajnos már sikerült.  Akik azt mondják, mint például én is, hogy diktatúra van, nem örömből és nem valamifajta cél miatt mondjuk. Sajnos látjuk, tapasztaljuk a kétharmad pusztító demokrácia ellenességét. Minden elemében emlékeztet egy igazi autokrata rendszerre. Nem az a bajunk, hogy ők vannak hatalmon, hiszen a demokrácia legfontosabb játékszabálya az, most egyszer az van akit én választottam, másszor az, amit más választ. És aki kisebbségben van a véleményével, az fogadja is mindezt el. Nem is a Fidesz a probléma, hanem annak antidemokratikus lépései.
Ezt jó lenne, ha mindenki észrevenné, aki demokráciában és nem egy diktatúrában szeretne élni. Nem úgy, mint most.

 

3 Tovább

Egy civil éhségsztrájkoló pár órája az MTV székháznál

Mikor leszálltam a HÉV-ről a Kaszásdűlői megállóban és elindultam a tízemeletes panelházak között a táborba, furcsa érzés kerített hatalmába. Ilyet még nem csináltam és nem tudtam mi vár rám. Kurta percek alatt átvágtam a lakótelepen, elhaladtam mindenféle telephely, majd a tévé óriási, ufóvadász szerű parabolái mellett és máris a sztrájkolóknál találtam magamat. Köszöntem, majd kijelentettem, jöttem éhezni. Az ott lévő őrség nagy szeretettel fogadott, beültetett egy erre a célra kialakított székbe és megkezdem a tiltakozás ezen formáját. Meglepett, hogy így ismeretlenül is milyen meleg fogadtatásban részesítenek és szinte otthon éreztem magamat a sok, első pillantásra is barátságos ember között. Mellettem egy egyetemista fiú, akit jóval fiatalabbnak néztem, kezében Krúdy egy könyve. Önkéntelenül is elismeréssel adóztam neki, ugyanis én biztos nem olvasnék tőle el semmit sem. Valahogy nem szerettem a stílusát sosem. Közben múlik az idő, szép lassan megismerkedtem mindenkivel, akik ugyanolyan egyszerű emberek mint én. Ezalatt néha-néha megjelent a külföldi és a hazai sajtó egy szelete. Először a Hir24 újságírója és fotósa, a Holland Állami Televízió, később a Vg című norvég napilap berlini tudósítója, majd este a HVG is tiszteletét tette a sztrájkolók között.

Mint kiderült, nagyon kevés ruhával érkeztem, így sorstársaim felöltöztettek. Kaptam egy nagykabátot, a derekamra plédet, valamint egy katonai hálózsákot is. Ez utóbbiba már Nagy Navarro Balázs segített belebújni. A megtiszteltetéstől nagyon meg voltam illetődve. A székház előtt elhaladó szimpatizánsok dudálnak az autóval, ám vannak olyanok is, akik ellátnak minket forró levessel, teával, miegymással. Szinte tuszkolják bele az emberbe, én meg elfogadom nagyon szívesen. Mindegyik kivétel nélkül nagyon finom és ízletes. Ezalatt megy megismerkedek az ott lévőkkel és úgy érzem, sikerült mindenkivel megtalálnom a közös nevezőt. Még jó, hiszen egy cél érdekében demonstrálunk, itt az MTV székház előtt. A sokadik óra éhezés már eltompított. Egy lila ködhöz hasonlító álmosságszerű valami ült meg (lehet, csak pszichológiai a jelenség) és nem nagyon reagálok a külvilág ingereire. Csak néha állok fel megmozgatni magamat, nehogy elgémberedjek, vagy trombózist kapjak. Jó okom van erre is. Ha ülök, akkor nem fázok, sőt voltak pillanatok, amikor melegem is volt. 7 réteg ruha volt rajtam, pedig nem voltak mínuszok. Délután fel lett állítva egy pb palackkal működő kültéri hősugárzó, amitől nagy mértékben megnő a komforterezetem. Egy odalátogatónak köszönhetően kapok 3 meleg mini homokzsákot, amit azonnal beteszek a hálózsákom alá. Megdöbbent és mérhetetlenül jólesik az a szeretet, ami azokból árad, akik alkalmanként néznek ki, ha hoznak valamit, ha nem. Nélkülük biztos sokkal rosszabb lenne a táborlakóknak. Estefelé lassacskán lejár az én időm is és elindulok hazafelé. Igaz, egész nap nem ettem semmit és nem éppen komfortos körülmények között voltam, de nem izgatott. Nagyon élveztem, kitűnő és becsületes embereket ismertem meg és a hangulat is pazar volt. Másnap reggel már a sztrájktábor függőséget diagnosztizáltam magamon és elhatároztam, amint tudok, újra kimegyek.
 

0 Tovább

Szijjáró MM Péter

Szíjjártó Péter, Orbán Viktor magyar hangja újból elemében van. Ezt bizonyítja az, amit az M1 Ma Reggel című műsorában elmondott. Magyarázkodni azt még mindig tud.

Az új jegybank törvényről szólva elmondta, az teljes összhangban van az EU jogával. Én meg most jöttem le a falvédőről. Biztos, ezért hagyott itt minket az IMF az ünnepek előtt. (Bár Lázár János szerint csak otthon akarták várni a Jézuskát. Mikor ezt meghallottam, kiröhögtem, amiért ilyen abszurd és szavakkal nem minősíthető kifejezést használt.) Ha ez igaz, akkor a Valutaalap visszajön tárgyalni és megegyezik hazánkkal. Amennyiben nem, akkor a szóvivő hazudott. Kijelentette továbbá, nem lát akadályt az Unióval és az IMF-el való tárgyalások folytatásához. Két külön történet, mit gondol erről a Mélyen Tisztelt Szóf..., elnézést, Szóvivő Úr itt Budapesten és miként vélekednek erről Washingtonban. Remélem, nem kell boncolgatnom, miért.
Arra a hírre, miszerint az MSZP szerint Fellegi Tamás bocsánatot szeretne kérni az amerikai fővárosban, Szijjártó szerint régóta látszik, a szocialisták régóta csak riadalmat szeretnének kelteni. Ha a helyében lennék, én sem mondanék mást. Mindenki csak zavart akar kreálni, egyedül mi vagyunk azok, akik a jó úton járunk.
A legfelháborítóbb dolgot azonban az esti, Opera előtt tartott tüntetésről mondta, ahol szerinte csak 5-8 ezren voltak. Lehet, ő is dyscalculiás, mint én, de ahogy tegnap este végigpillantottam a tömegen, én is láthattam, ahogy az Andrássy út. az Oktogon és a Nagymező utca között tömve van, ami biztos nem annyi, amennyit Szijjártó tippelt. Az több tízezer ember, akárhogy nézzük. Úgy tűnik számomra, a kormánynak egyre nehezebb elfogadni az a tényt számukra, hogy egyre többen fordulnak el mellőlük. Megjegyzés: január elsején 20-an (fantasztikus szám) ünnepelték az Alaptörvényt, míg másnap 100 ezren tüntettek ellene. Ez a két szám úgy érzem, jól jellemez mindent.

Ismét bírálnom kell a köztévét, akik már csak a látszatot tartják fent, hogy bemutatják az ellenoldat is. A tüntetés idején a Híradóban az Alkotmány ünneppel kezdték és csak úgy mellesleg megemlítették, tüntetnek néhányan ellene és mutattak pár kordont az Opera előtt. A Stop, az adásból kiemelt fényképe alatt található kommentárból kiderült, a köztévé szándékosan távol helyezkedett el a demonstrálóktól, azt a látszatot kelteve, alig vannak kint. Újabb manipuláció. Sajnos, erre már nem kapom fel a fejemet. Mit várunk még a közmédiától? De akárhogy ferdítik el a híreket, a valóság az attól még meztelenül megmutatkozik. Hiába próbálják meg hamis színben feltüntetni, ez csak katalizálja az ébredési folyamatot és nem tudja feltartani. Szijjártó Mindent Megmagyarázó Péter

 

0 Tovább

Cucu blogja

blogavatar

Vélemények szubjektíven, kritikusan.

Utolsó kommentek