Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Rezsieljárás kilőve

Orbánék lázasan igyekeztek megfelelni az utált Brüsszelnek.


Örvendetes tény a túlzottdeficiteljárás (továbbiakban TDE) alóli kikerülés, de ez csak egy tény. Bármilyen hozsannát zeng a kormány és a hozzá hű (köz)média, a helyén kell a dolgot kezelni. Nem szabad se túl-, se alulreagálni a dolgot. Elhiszem, most van valami Orbán kezébe, amellyel három év kudarc után villogni, de az eredmény kétes, meg kell nézni, mibe került nekünk mindez. A magyar emberek elképesztő szívatásokon vannak túl. A magánnyugdíjpénztári pénzek gátlástalan ellopása és felélése csak egy pont, de ide lehet sorolni az adójóváírás intézményének elvonását és a rokkantnyugídjrendszer megkúrítítását. A felsorolás nem teljes. Attól tartok, ha az egészből vonunk egy egyenleget, nem áll ár-érték arányban az egész. Orbánéknak presztizskérdés volt a TDE alóli kikerülés és nem érdekelte őket, hogy közben a fél ország megitta a levét. A magyar gazdaságpolitika jelenleg sehová sem vezet, továbbra is koncepciótlan. Időközi eredményeket elér, amivel aztán tud villogni, de a semmibe tart.
A TDE alá nagyon hamar vissza is lehet kerülni és nincsen 3 ezer milliárdnyi magánnyugdíjpénz, amit aztán a  fideszes elvtársak ki tudnak zsarolni. Azonfelül nem is az a legégetőbb kérdés, benne vagyunk-e vagy sem. A kormányzat ezt most kétségtelenül úgy fogja beállítani, mint egy óriási fegyvertény, de nem ez a legfontosabb. Ettől még Simicska Lajos ugyanannyi közbeszerzést fog megnyerni, a trafikok zöme fideszes kézben lesz és a reálkeresetek és a fogyasztás sem fog nőni. Életünk alapvető, a Párt által tönkretett részei ugyanúgy részei lesznek mindennapjainknak, ezért indifferens, folyik-e hazánk ellen TDE, vagy sem.

Új ellenfelet kell találnia most Orbánnak, akinek ugyanis mindig harcolnia kell, hogy jól érezze magát. Kíváncsi vagyok, most kit fog találni, akit aztán lehet ostorozni a nap 24 órájában. A miniszterelnök egyébként most annak az Európának felelt meg, aki szerint kettős mércével mért minket. Ennél nagyobb cáfolatot nem is kaphatott volna erre a hülye érvre. (Személyes kedvencem a "rezsieljárás" kifejezés. Az egy dolog, hogy a Word piros hullámmal aláhúzza, mint nem lézető szó. Ennél mulatságosabb baromságot, és a mögtte húzódó demagóg ál-érvrendszert még nem hallottam. - A szerk.) Ha jövőre összeáll a Jobbikkal és kilép az Unióból, akkor már nem kell a TDE, meg mindenféle Brüsszeli baromság miatt aggódnia. Ő ugyanis a kontroll nélküli hatalom feltétlen híve.

Őszintén várom, ki lesz az az új ellenség, aki ellen OV mostantól küzdeni fog.

0 Tovább

Epizód a Bajnai – gárda újabb gaztetteiből

 

Csak remélni lehet, az állami párválasztó rendezvények atyja, Soltész Miklós államtitkár nem mond le még egy jó darabig.


Ugyanis a KDNP-s politikus önmaga paródiája, ahogy előadja az első állami párválasztók sikerességét. Igen magas fokú hülyeség kell az ilyen és ehhez hasonló szövegek elmondásához. Ezt is Bajnaira kenni...tök röhejes...

(Szerinte ugyanis Bajnai Gordon anarchista munkatársai zavarták meg a párválasztó estet a fővárosban.)

Az is tök vicces volt, hogy a saját választóközönségükben nem tudtak néhány hívőt odavinni, csak ne legyen ekkora égés az állami párválasztó est. Így viszont jókat lehetett kacarászni a tudósításokon és Soltész államtitkár nyilatkozatán, amelyeket sajnos csak viccként lehet értelmezni. (Az igazi döbbenet, hogy ezek nem felülről megírt és a szájába rágott mondatok. Úgy fest, ezeket ő komolyan is gondolja.)

 

A fiatalok (és a nem fiatalok) zöme csak röhögött ezen a gyomorforgató ötleten. Mert ez nem más, mint politikai perverzió. Kádár elvtárs pedig irigykedhetne, mert ilyet még ő sem talált ki. Az állam beleszól a szerelembe...Orbánék ebben a tekintetben is felülmúlták a szocializmust.


Az egész kezdeményezés rendkívül morbid és nagyon csodálkoznak, ha finoman szólva sem arat osztatlan tetszést. A Facebookon az esemény hivatalos oldalát már az első alkalom előtt törölték, mert elárasztották az ironikus kommentelők. (Gaz rendszerellenesek!)

Olyan jó látni, hogy alkalomadtán ők is megfutamodnak.

 

Soltész államtitkár azonban nem adja fel, ősszel jön a következő forduló.

 

Eközben az óbudai Seregély utcában, a Haza és Haladás székházában Bajnai Gordon személyes vezényletével már folynak azoknak a táncos talpú gárdistáknak a kiképzése, akik a következő eseményt megzavarják.

 

Sajnos a maffiabaloldal ármánykodása bemocskolta ezt a szent törekvést!

 

Megvan a hibás, de hogy mi elrontottunk volna valamit ??!! Kérem szépen, ez ki van zárva, mert mi vagyunk a kétharmad és ugye minket még a nép választott, tehát végső soron ők akarták. És különben is, mind rosszért Bajnai Gordon a felelős.

 

Nem tudom, a kedves (Orbán)állam úgy még is mit képzel? Hatalmi szóval el tudnak dönteni bármit is? Ha igen, akkor nagyon el vannak tévedve. Minden ilyen rendszer megbukott, az övéké is így fog járni. Néhányuknak egész csúnya vége lett.

  

Egy biztos: az Orbán – kormány jobban teljesít a szocializmus építésében, mint Kádár János. Ezt az állami párválasztók elborult ötleténél mi se bizonyítja jobban.

 

 

Az itt leírt sorok a képzelet szüleményei. Bármilyen egyezés a valósággal, csupán a véletlen műve. 

0 Tovább

Csepp az adótengerben

Kormányunk olyan amatőr, hogy nem látja be: azokat az adókat, amelyeket a nagyvállalatokra kivet, végül az emberek fizetik meg, legyen szó bármiről.


Ez egy közgazdasági alapvetés, hiába is próbál ezzel bárki is hadakozni. Ezt még kétharmaddal sem lehet felülírni, akárhogyan is szeretnék ezt a magukat nagyon nyeregben érző urak. A multi van olyan helyzetben, hogy ezt megtehesse, a fogyasztó nem. Mindezt a reklámadó kapcsán írom, amelyről elmondható, totál felesleges. Nem ez a pénz fog segíteni minket a túlzottdeficiteljárás alóli kikerülésben. Az az összeg, amit ebből az új (talán harmincadik külön)adóból várnak, elenyésző a költségvetéshez képest és semmi sem indokolja az Európában egyedülálló közteher bevezetését.
Alapvetően nem tartom egy ördögtől való dolognak, hogy fizessenek a multicégek többet, de ezt is ésszel kellene csinálni. Nem úgy, ahogy a kétharmados fideszesek teszik. Ugyanis a reklámadó miatt már a kivonulást fontolgatja az RTL Klub. "Egy nagyon furcsa véletlen egybeesés, hogy éppen az a médiacég lenne a legnagyobb vesztese, amelynek a híradója a legnézettebb, és főműsoridőben keményen bírálja az Orbán-kormány tevékenységét” – mondta el Bajomi-Lázár Péter médiakutató az atv.hu-nak nyilatkozva.
Milyen érdekes véletlenek vannak!


Nos, attól tartok, itt van a relámadó bevezetésének kulcsa. Nem elég nekik semmi, a kisgömböc beindult és mindent fel akar falni. Telhetetlenek azzal, hogy a hazai médiapiacot túnyomórészt ők uralják, a maradék alatt is meg akarják szerezni a totális ellenőrzést. A lépés teljesen jól beleillik az utóbbi három év demokráciafelszámoló lépései közé és ezért sem tartom meglepőnek.

"Szerintem a reklám és a fogyasztó közötti távolság meglehetősen nagy" - vélekedett Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője egy újságírói kérdésre annak kapcsán, hogy miképp gátolható meg a reklámadó fogyasztókra való terhelése. Az atv.hu cikke emlékeztet, ha bevezetik az új adót, akkor nőhetnek a tévés előfizetői díjak, ugyanis a csatornák bevételének egy bizonyos részét a kábelszolgáltatók adják. Ennyit a meglehetősen nagy távolságokról.

Jó hír azonban, hogy Orbánék ezt a se füle-se farka (gazdaság)politikát nem tudják hosszabb ideig csinálni. Ugyanis az ún. unortodoxia éles ellentétet mutat a közgazdaságtannal. Utóbbi nélkül pedig csak ideig-óráig lehet elevickélni. Most még stabilnak tűnik minden, de a rendszer magában hordozza a bukást, így a vég bekövetkezte törvényszerű. És minél magasabban vannak, annál látványosabb az esésük. Fura, hogy pont az az Unió nem hagyja egyik tagországát se csődbe menni, amely ellen Orbán már huzamosabb ideje harcol. Az is nagyon vicces, hogy egyik nap utálják Brüsszelt, a másik nap pedig meg akarnak nekik felelni a túlzottdeficiteljárás kikerülése miatt. Legalább legyen egy konzekvens álláspontjuk, amit permanensen képviselnek, mert így totál hiteltelen amit csinálnak.

Kívánom, az ország élje túl Orbánékat, minél kevesebb károsodás nélkül!

0 Tovább

Folytassa Kádár elvtárs!

Lelkesen építik a fideszesek azt a szocializmust, amit anno 1990-ben már egyszer leváltott a nép.


Jelen sorok írója a rendszerváltás után született, így csak történelemkönyvekből ismerhette meg az azt megelőző időket. Ennek legfőbb jellemzői azonban a második Orbán - kormány alatt tetten érhetőek. Gondolok itt elsősorban a nagy államosítási lázra, amely az egész kabinet működését jellemzi. Írásomnak az a gondolat ad okot, amit Németh Lászlóné fejlesztési miniszter nyilatkozott a Magyar Nemzetnek. A kormány legtitokzatosabb tagja jelezte, az állam rástartolna a külföldi energiacégek hazai érdekeltségeire, egy újabb rezsicsökkenés esetén. Hegedűs Miklós, a GKI Energiakutató ügyvezetője úgy nyilatkozott, ez nem várható, ugyanis egy tőkehiányos céget megvenni nem jó tranzakció, mivel azt majd fel is kell tőkésíteni. Magyarul, a legatyásodott hazai közműcégekbe pénzt kellene tennie az államnak a működéshez, ezt pedig az adófizetők perkálnak ki.
Valamiért az volt az érzésem mindig is, a kormány tisztában van a cégek valós állapotával, csak addig sanyargatja őket, ameddig itt hagyják az országot és az állam átveheti a szerepüket. Ez alapvetően ellentmond a közgazdaság egyik alapvetésének, de a fideszes az unortodoxia jegyében ezt a tudományágat kvázi lesz..ták az urak. Így bármennyire is amellett szól, minden észérv, hogy ezeket az érdekeltségeket nem kellene megvenni, a kormány még is ráteheti a kezét. A "minden az államé" legyen mottó alapján.

 

Németh Szilárd, rezsicsökkentő felelős pedig bejelentette, újabb bírságokat kaptak az energiacégek, hogy érezzék a törődést.

 

 

Szintén párhuzam a szocializmus és az Orbán - rendszer között, hogy a klientúrájuk zsebét szeretnék kitömni pénzzel és mindent saját maguknak akarnak. A trafikbotrányt már egyszerűen védeni se lehet, ugyanis a napnál is világosabb, hogy a saját párttársak egymás között osztották le, ki kapja a 12%-os cigaretta-árrés és az egyre bővülő termékkínálat miatt az egyre zsírosabb üzletnek ígérkező koncessziókat. Friss hír, hogy a Hír 24 szerint súlyos pénzeket utal a történetesen Németh Szilárd vezette Csepel ökormányzata a Giró Szász és Társai Ügyvédi Irodának. Ez is csak egy példa a sok közül, nyilván több száz ilyet lehetne sorolni. Elég, ha a Közgép állami milliárdjaira gondolunk. Attól tartok, az a pár noikásdoboz ezekben az összegekben elveszik.

 

Van azonban egy jó hír is: az Orbán - rendszerben benne van a bukás is. Most magas lovon érzik magukat, de innen nagyon nagyot és látványosat lehet esni. Már pedig úgy, ahogy a szocializmus, Orbán se fog örökké uralkodni, még ha nagyon szeretné is.

(Felsorolásomból kihagytam a Felcsúton, a miniszterelnök házának tőszomszédságában épülő több milliárd forintos stadiont, mint a személyi kultusz egyik legegyértelműbb jelét.)

0 Tovább

Mézesmadzag

Javában dúl az előrehozott választási kampány. Erre nem csak a kormányzati sikerpropagandát harsogó óriásplakátok utalnak, hanem a pénzosztás is.

Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár (b) és Giró Szász András (j)  kormányszóvivő bejelenti a béremelést



Másra nem is tud gondolni az ember, mikor Szócska Miklós egészségügyi államtitkár bejelentette, az ágazatban dolgozók fizetésemelést kapnak. Mindezt a cigaretta jövedéki adójának megemeléséből származó bevételből finanszíroznák.
Le kell szögezni: az elgondolás alapvetően dicséretes és támogatandó. Pénzt adni az egyik legkilátástalanabb helyzetben lévő szektorban dolgozóknak nagyszerű. De miért pont most jutott eszükbe? Miért nem tavaly, vagy tavalyelőtt?
Ezt az ötletet már korábban is kitalálhatták volna. Attól tartok csak meg akarják venni az egészségügyi dolgozókat kilóra, hogy jövőre ne felejtsék el, hová szavazzanak. Kinézem belőlük ugyanis. Persze meg kell nézni az egyenleget is, személyre lebontva. Nehogy olyan szemfényvesztés legyen, mint a rezsicsökkentés. Utána kell nézni egyénenként, hogy a 16%-os adókulcs, az adójóváírás elvétele stb. és egyéb megszorító intézkedések mennyit vettek el tőlük. És ha a többségnél ez nagyobb összeg, mint a mostani béremelés, akkor szimpla átverés és szavazatszerzés. Nyilván nem lehet tisztán ítéletet mondani, de ha az arányok nagyon el vannak tolódva, akkor abból le lehet vonni a megfelelő konzekvenciát.


Ha már egészségügy, akkor szeretnék egy megjegyzést fűzni Zsigó Róbert Fidesz szóvivő vasárnapi mondataihoz, aki szintén e témában tartott sajtótájékoztatót. (Mint ha már tudta volna előre, milyen bejelentés lesz hétfőn. - A szerk.) A politikus ott azt állította, hogy a 2002 és 2010 közötti kormányzatok számára egyszer sem sikerült az akkori kormányoknak alkalmat találni arra, hogy az egészségügyi dolgozók fizetését rendezzék, akiknek így a ciklus végére a mindenkori átlagkereset alá esett a bérük - mondta a fideszes honatya. Az egészségügyi intézmények és az ápolók „nem voltak mások, mint költségvetési tétel, egy tizedes jegy a költségvetésben”.
Egy apró észrevétel csak: tudom, a Fidesz a felejtésre alapoz, de mikor is emelték az egészségügyi dolgozók bérét 50%-al? Csak nem az emúttnyóccévben? De bizony, 2002 szeptemberében a Medgyessy - kormány alatt.   


Visszatérve az eredeti témára: mielőtt bárki is hanyatt esne a kormány újabb intézkedésétől, számoljon utána, neki mennyit jelent mindez. Ugyanis a jelenlegi kabinet mestere az emberek professzionális átverésének. És ha az egyenleget megvontuk, utána vonjuk le a megfelelő konzekvenciákat.

Talán még az Orbán - kormány csinál valami olyat, ami nem csak nekik, hanem az embereknek is jó.

0 Tovább

Cucu blogja

blogavatar

Vélemények szubjektíven, kritikusan.

Utolsó kommentek