Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Nem lehet más a politika

Viszontlátásra LMP!


Az én voksomat bebukták. 2 éve azért szavaztam rájuk, mert kezdők voltak, nem mételyezte meg őket a politika, szerettem volna, ha kapnak egy esélyt. Ezt megkapták, amivel nem tudtak élni. Sajnálom, ugyanis többet néztem volna ki belőlük. Csak egy ciklusra futotta ez a csapat. Schiffer András mint ha nem látna tovább az orránál. Úgy fest, az LMP nem foglalkozik az ország sorsával, ugyanazt a mentalitást képviselik, mint a Fidesz, ebben a tekintetben legalábbis. Kizárólag a saját politikai karrierjüket építgetik, amely 2014-ban minden bizonnyal félbe fog szakadni. Ugyanis ki hiszi azt, hogy egy 3%-os párt egyedül képes lesz megverni bárkit is??!! Ugyan már. Az LMP aláírta saját halálos ítéletét. A választók minden bizonnyal arra fognak szavazni, akinek megvan az esélye, hogy leváltsa a Fideszt. Most őszintén: ki fog a különálló pártokra voksolni? Hogy a levesbe menjen az amúgy is értékes ellenzéki szavazat? Könnyen lehet az is, a párt erodálása gyorsabb lesz, mint bárki sejtené. Facebookos reagálások nyomán számomra egyértelműnek tűnik, az LMP nagyon sokat veszített ezzel a döntésével. Bíztam bennük, de a keserű csalódás, amit most érzek.


Orbán Viktor meg dörzsölheti a tenyerét. Ezzel ugyanis az ő malmára hajtjuk a vizet. Ezért vélekedem úgy, hogy 2014-ben is nyerni fog. Az ellenzék széttagolt. És nem úgy tűnik, mint amely egyesülni szeretne. Pláne úgy, hogy a hatalom úgy írja át a választási törvényt, ahogy akarja. Nincs, aki rajtuk kívül bele tudna szólni a folyamatba. Úgy látszik, az ellenzék képtelen túllépni a régi sérelmeken, a személyes attitűdökön, meg a ki tudja min. Nem tudják megérteni és elfogadni azt a tényt: az Orbán - rendszert KIZÁRÓLAG széles összefogással lehet megbuktatni. De ez csak szólam, eljátszunk a gondolattal, hogy milyen jó lenne végre együtt megálljt parancsolni a rendszernek, hiszen nagy az orbáni ellenzék. Igaz, hogy nagy, de képtelen az összefogásra. És akkor megette a fene a kormányváltást. Orbán továbbra is itt lesz 2014 után és azt kell mondani, valahol meg is érdemeljük. Ha nem vagyunk képesek túllátni saját dolgainkon és mindent egy közös érdek alá rendelni. Az összefogás jelen pillanatban egy ábrándnak tűnik. Illúzió, amelybe jó belekapaszkodni, hogy elfeledjük azt a tényt, hogy képtelen az ellenzék egy közös zászló alatt egyesülni az Orbán - rezsim leváltására. Bajnai Gordon kivételével nem nőtt fel a feladat nagyságához. Mint ha még nem akarná felfogni, a fideszesek nem viccelnek, amikor be akarják magukat betonozni akár 20 évre. Ebből is látszik, milyen kevés államférfi van az ellenzék köreiben. Egyre nő azon emberek száma az országban, akik nem kérnek az orbáni világból. De hiába, ha azok, akik őket képviselik, inkább egymással vannak elfoglalva. Mint ha még élne a turáni átok.

Egyszóval: viszontlátásra LMP! Inkább olyasvalakikre adom szavazatomat, akiknek van esélyük elzavarni a Viktort. Nem olyanokra, akik képtelenek kivitelezni ezt a feladatot.

0 Tovább

Védhetetlen

Lehet magyarázkodni, a megmaradt demokratikus elemek is fokozatosan tűnnek el.


Mondhat bármit Kósa Lajos, Navracsics Tibor vagy bárki a Pártból, az előzetes választási regisztráció akkor is egy újabb lépés OV hatalmának bebetonozásában. Persze, hogy van Amerikában is, de ott milyen régóta van demokrácia? Nálunk meg 21 évig volt az. Lehet jönni mindenféle szánalmas magyarázattal, egy a lényeg: minél kevesebb szavazattal tudják magukat évtizedekig a hatalomban tartani. Ezt szolgálja a választási kerületek átrajzolása, nehogy véletlenül az ellenzék bárhol is nyerjen. Cserébe még megadják a voksolási lehetőséget a határon túliaknak is. Azért nagyon remélem, erdélyi honfitársaim is hamar észbekapnak, Viktornak csak szavazatnak kellenek. És különben is, akik nem viselik döntésük után a felelősséget, azok ne avatkozzanak bele a sorsomba.

Szinte csak önmagamat és korábbi bejegyzéseimet tudom ismételni. A Fidesz törvényes választások után kiépített egy autokrata rendszert, melynek közepén OV áll. Ő dönt mindenről és mindenkiről. És még mindig nem kapunk észhez. Úgy fest, teljesen normális és elfogadott dolog az, hogy ők a nép akaratra hivatkozva egy diktatúrát hoznak létre, melyben érdemi felháborodás nélkül lehet visszamenőlegesen törvényeket alkotni és 3 millió ember magánnyugdíj vagyonát ellopni. Bezzeg ha az MSZP negyed ennyit csinált volna. Szinte hihetetlen, egy magát kereszténynek valló kormány és szavazói semmi kivetni valót nem találnak egy kegyetlen gyilkos szabadon bocsátásában és abban a pofátlan hazudozásban, amelyben azt állították, a csúnya, gonosz IMF miket akar tenni a magyar emberek ellen. Kiderült, ilyen lista nincs, de nyilván csak én vagyok kukacos, amiért számon merészelem kérni a Nemzeti Együttműködés Kormányát, azért mert szem rebbenés nélkül hazudik bele azemberek arcába. Persze nyilván a magyarok érdekében.

Tarthatatlan és védhetetlen az, amit ez a dilettáns brancs csinál. Néhányan ugyan szeretnék megmagyarázni a lehetetlent, (mint minap Rétvári Bence az ATV Egyenes beszéd című műsorában, ám csak sütött róla a félrebeszélés), de lényeg kendőzetlenül villan elénk. Előbb - utóbb rájuk fog omlani ez az egész, amit művelnek a hazámmal. Nem vagyok türelmetlen, elvégre a történelem sem napok, hanem évek alatt zajlott le. Viszont közben folyamatosan kénytelenek vagyunk őket elviselni. Ha egyszer őket választotta meg a többség, hát legyen. Csak lehessen is leváltani őket, ha a népnek nem tetszik, amit csinálnak. Éppen ezért lázasan dolgoznak a fiúk, hogy ez ne történhessen meg. Vajon mennyi szívatás fogja tényleg egy ország mondani, hogy elég volt?

46 Tovább

Düledezőfélben

A kormány adatbázist készít az úgynevezett „polgári védelmi szolgálatba" való belépéshez a teljes lakosságról. Az adatok megadása kötelező.

 

Ha nem adjuk meg, jön a bírság. Nem vagyok szakember, de ez adatvédelmi szempontból kimondottan aggályos. A kétharmad ezért gondoskodott arról, hogy az adatvédelmi biztos pozíciója megszűnjön. De nem is ez a legnagyobb gond. Hanem az ingyenmunka lehetősége. Az önkormányzat saját hatáskörben dönti el, mi a katasztrófahelyzet. Emelkedik kettő millimétert a Duna, kinyilvánítják a vészhelyzetet és lehet menni, megmagasítani a gátat. Igaz, nem is kellene, de kitűnő ürügyként egy rakat ingyenmunkással el van végeztetve a meló. Nem kell rá pénzt költeni. Minek ide a közbeszerzés, meg a rakat kidobott millió, kötelezővé tesszük és meg van gratis. Nagyon remélem, nagyon sok ember ismét rá fog jönni, mire kényszerítik őt. De ezt akarta az ország, így tőlem, nyugodtan csinálják csak. A másik, hogy kell az adatbázis. A Nemzeti Együttműködés Rendszerében tudni kell minden állampolgárról, mit csinál, és nincs-e véletlenül a rendszer ellen. Azon sem lennék meglepve, ha teljesen véletlenül elsőként azokat hívnák be, akik elfejlették visszaküldeni szeretett vezérünknek a kérdőíveket.

 

Nem szeretek diktatúrázni. Utálom ezt leírni, de kénytelen vagyok. Ami itt van, az egy ha most még csak lájtosan is, de egy kezdő félben lévő autokrata rendszer, melynek középpontjában OV áll. Nincs olyan, hogy valami csak demokrácia és csak diktatúra. Magyarország most valahol a kettő közötti állapotban levitál, tulajdonképpen egyik sincs. Vannak még szabad vélemények, de a média túlnyomó részét ők uralják, a Párt szócsöveik lettek (ideértendő a MINDENKI adóforintjából fenntartott közmédia is), a megmaradt ellenzéki médiumot vegzálják, üldözik és a ellehetetlenülés szélére sodorja őket ez az élhetetlen rezsim. Az embereknek folyamatosan csökkennek az életlehetőségei, a magát keresztények mondó kormány anyagilag ellehetetleníti az egyszerű, bérből és fizetésből megélő embereket, miközben egy jómódú réteg még gazdagabb lesz. 

 

Tudom, nehéz, de türelmesnek kell lenni. Csak két év múlt el a kormányzásból, sokan még nem jöttek rá, mi zajlik itt valójában. Még nem tellett el elég idő, és katasztrofális lenne, ha a széttagolt ellenzék egyszer csak irányítani kezdené az országot. Nekik most szervezkedniük és kristályosodniuk kell, hogy ha eljön a pillanat, akkor át tudják venni ezek után az országot. Annyira tarthatatlan már most ennek a brancsnak az ámokfutása, hogy egyszer rájuk fog dőlni az egész. Nem feltétlenül 2014-ben, lehet, hogy 2016-ban vagy később. Abban viszont biztos vagyok, be fog következni és lesz még demokrácia.

0 Tovább

Az Orbán fiú esete a Magyar Gárdával

                                       Gárdaavatás 2007 őszén. Fotó: Index,  Huszti István

Gárdaparádé lesz szombat délután a belvárosban - írja a Népszabadság.


Megmondom őszintén, én a helyszínre várom Orbán Viktort is. Ugyanis nem is olyan régen még azt mondta, ad két pofont a gárdistáknak és hazazavarja őket. Nos, nagyon remélem, hogy a miniszterelnök ott fog állni valamelyik sarkon majd az Andrássy úton és megteszi azt, amire már várhatnak jónéhányan. Illik ilyenkor megengedő is lenni, hiszen manapság a koki és a saller divatos, tehát nyugodtan ezt is adhat nekik.

Azóta viszont rájöhettünk: a két pofont mi kaptuk (van néhány csoport, péládul a rokkantak, akiknek ez különösen fájdalmasan esett), a Gárda pedig egy nagy kacsintást. Nem is csoda, hiszen pár éve azt is mondta, nem arra figyeljenek amit mondok, hanem amit teszek. Az üzenet világos. Itt van ez a kétharmados hatalom, amely sarokba szorít minden olyan véleményt, mely nem őket élteti és akkor pont egy ilyet ne tudnának könnyedén betiltani? Ugyan már. Akarat kérdése az egész, ami meg nekem úgy tűnik, nagyon hiányzik. Vidéken és Pesten is bátran vonaulhatnak, nem lesz ebből gond.
Ozorán viszont nem szórakozhat egy fiatal, mert jön vagy félezer rendőr és elviszi, viszont a Gárda nyugodtan parádézhat a főváros szívében. Számomra világos az üzenet. (Az ozorai eseményeket a Hír TV jelentette be. Kíváncsi leszek, milyen szorgalommal fognak eljárni az adó munkatársai, ha a szombati rendezvényen bárminemű jogsértést tapasztalnak.)

A Magyar Nemzet azt írja, azért engedélyezték a szombati menetet, mert ha a melegek vonulhatnak, akkor ők is. Az érvelés valahol sántít. Ugyanis a homoszexuálisok felvonulása Európa nyugati felében évenkénti szokás, de az viszont már nem, hogy a szélsőjobb fényes nappal elfoglalja a főváros utcáit és egy, amúgy papíron évek óta betiltott szervezet megalakulását lehessen ünnepleni a város kellős közepén.
Csak én érzem, hogy valahol sántít a dolog, hogy a két orbáni pofont senki sem látta? Valószínűleg azért, mert meg sem történt. Ezért lehet nyugodtan gárdázni szombaton.

3 Tovább

Koalíciós pávatánc?

Vajon összeboronál végül a Fidesz és a Jobbik és koalícíóra lépnek 2014-ben?

Vona Gábor a 2010-es választások éjszakáján. Fotó: MTI                                                     

Az utóbbi napok hírei között szerepel két olyan mondat, mely felveti ezt a kérdést, így tehát úgy vélem, megalapoz a kérdés egy kis utánajárást, illetve találgatást.

Vona Gábor, a Jobbik elnöke a székelyföldi Borzonton tartott – immár nyolcadik - EMI (Erdélyi Magyar Ifjak) táborban azt mondta, pártja összefogna a Fidesszel azért, hogy a szerintük nemzetellenes MSZP-t eltakarítsák. Ugyanitt Kőszegi Zoltán, a Fidesz képviselője azt mondta, ha megerősödik pártja, akkor akár már nyolc év múlva felvethető a trianoni békeszerződés felülvizsgálata.

 

Válasszuk szét a két mondatot és kezdjük Vona kijelentésével. Senki számára nem mondok újdonságot, hogy Orbán Viktor nevelte ki a Jobbik vezetőjét, még annak idején a polgári körökben. Nem tudom, a miniszterelnök miképp viszonyul a parlamenti szélsőjobboldal prominens alakjához, aki végső soron szellemi gyermeke. Tételezzünk fel egy olyan helyzetet, ami nagyon könnyen előfordulhat. A Fidesz népszerűsége lezuhan, a Jobbiké pedig stagnál a szokásos tizenakárhány százalékon. Orbán mindenképpen bent akarja magát a hatalomban tartani, céljai elérése érdekében pedig hajlamos a tűzzel játszani. Nincs kizárva, hogy – bármennyire is fanyalogni fog – stratégiai partnert kellene keresni és csak a Jobbik jöhet szóba, mint potenciális jelölt. És azért nem áll annyira távol ez az érdekszövetség, hiszen pár éve – ugyan nem túl feltűnően, de önkormányzati szinten néhány helyen együttműködött a két párt. Előfordulhat, utána a Fidesz ugyanazt teszi, mint a 98’-as választások után a kisgazdákkal, de mint ha Vona Gábor egyszer azt mondta, pont ezért nem áll össze velük, mert félnek, hogy erre a sorsra jutnak (viszont erre nem emlékszem nagyon jól, ez csak amolyan emlékkép).

Kőszegi Zoltán megnyilvánulása pedig maga a horror. Kormányzó párt képviselőjeként ilyen kijelentést tenni minimum felelőtlenség. Az, hogy elhatárolódott tőle pártja, a Fidesz, könnyen lehet, csak egy színjáték része. Ugyanis ha komolyabban elítélték volna a nyilatkozatot, akkor keményebb szankciókkal sújtották volna a képviselőt és ezt a nyilvánosság felé kommunikálni kellett volna.

Vannak olyan jelek, melyek azt sejtetik, hogy a Fidesz kacsingatgat a Jobbik felé és gesztusokat tesz irányukba. Ezt bizonyítja, hogy az EMI – táborban közösen szólalnak fel és az, hogy ilyen kijelentéseket tesznek. Ugyanis könnyen meglehet, Kőszegi és Vona igazából már puhítják a terepet egy esetleges koalíciónak és tesztelik, miképp reagálnak a szimpatizánsok ezekre a mondatokra. Közben meg szép lassan megbarátkoznak a 2014-es összefogás gondolatával.  

Viszont az is egy opció, hogy egy sajátos, de roppant ijesztő pávatáncnak vagyunk szemtanúi. Vona Gábor – mint Orbán szellemi neveltje – megtanulhatta, mi az a pávatánc és hogyan kell játszani. 

0 Tovább

Cucu blogja

blogavatar

Vélemények szubjektíven, kritikusan.

Utolsó kommentek